Szkoła Podstawowa w Kaletniku
UCZYMY I WYCHOWUJEMY OD PONAD 200 LAT

Menu

  • Home
  • e-Dziennik
  • Dowozy
  • Kadra
  • Dokumenty szkolne
  • Dożywianie płatne
  • Opieka psychologiczno - pedagogiczna
  • Standardy Ochrony Małoletnich
  • Legitymacje szkolne
  • Laboratoria Przyszłości
  • Rekrutacja
  • Świetlica środowiskowa
  • Pomoc zdrowotna i socjalna
  • Sytuacje kryzysowe
  • Klauzula informacyjna RODO
  • BIP

W tej chwili

Odwiedza nas 774  gości oraz 0 użytkowników.

Laboratoria Przyszłości

Jesteśmy na FB

Logowanie

Zaloguj się lub załóż konto

  • Nie pamiętasz hasła?
  • Nie pamiętasz nazwy?

Szkoła Podstawowa w Kaletniku

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Szczegóły
Autor: JG
Utworzono: 26 czerwiec 2026

26 czerwca w Szkole Podstawowej w Kaletniku, podobnie jak w tysiącach innych szkół odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, podczas której nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i radości z osiągniętych sukcesów.

Jednym z najpiękniejszych momentów wydarzenia był tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów klasy siódmej i ósmej, który zachwycił zgromadzonych gości, rodziców i nauczycieli. Podczas uroczystości uczniowie oraz dyrekcja szkoły skierowali serdeczne podziękowania do rodziców za wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły, a także do nauczycieli za ich codzienną pracę i trud włożony w edukację młodego pokolenia.

Ważnym punktem programu było wręczenie nagród Wójta Gminy oraz Rady Rodziców uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce.

Szczególne słowa wdzięczności skierowano również do sponsorów, którzy przez cały rok wspierali szkolne inicjatywy i wydarzenia. Dzięki ich pomocy możliwa była realizacja wielu cennych przedsięwzięć na rzecz uczniów.

Uroczystość zakończyła się życzeniami bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz zasłużonego wypoczynku dla całej społeczności szkolnej.

POLONEZ W WYKONANIU UCZNIÓW

FOTO 

WSPOMNIENIE


 

Biwak klasy VII w Smolnikach

Szczegóły
Autor: Alicja Wasilewska
Utworzono: 24 czerwiec 2026

W dniach 23 – 24 czerwca uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni, pani Alicji
Wasilewskiej, uczestniczyli w biwaku klasowym w Smolnikach. Był to czas pełen atrakcji,
integracji i aktywnego wypoczynku.
Jednym z najciekawszych punktów programu był przejazd bryczką. Właściciel ośrodka zabrał nas
nad Jezioro Hańcza oraz w okolice najpiękniejszych zakątków regionu, opowiadając o
największych perłach Suwalszczyzny i jej niezwykłych walorach przyrodniczych.
Odwiedziliśmy również punkt widokowy „U Pana Tadeusza" skąd mogliśmy podziwiać
przepiękne krajobrazy oraz Jezioro Czarne.
Po powrocie z wycieczki wszyscy zgłodniali uczestnicy biwaku z apetytem zjedli pyszną pizzę.
Nie zabrakło także aktywności sportowych – uczniowie grali w piłkę nożną, siatkówkę oraz
badmintona.
Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku, gdzie wspólnie piekliśmy kiełbaski, rozmawialiśmy,
śmialiśmy się i spędzaliśmy czas w miłej atmosferze. Dużo radości dostarczyła również
dyskoteka, podczas której wszyscy świetnie się bawili.
Biwak był doskonałą okazją do integracji klasy, wspólnego spędzania czasu oraz poznawania
piękna Suwalszczyzny. Wróciliśmy pełni wrażeń, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i
wspomnienia

TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

Szczegóły
Autor: Edyta Sawicka
Utworzono: 24 czerwiec 2026

Społeczność SP w Kaletniku włączyła się do zainaugurowanej przez MEN kolejnej edycji
ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla bezpieczeństwa”.
Działania podjęte na terenie szkoły skupiały się w sposób szczególny na zmianach w przepisach
prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego. Kluczowe obszary
tematyczne, które poruszono podczas zajęć z wychowawcami to, mi.in.: bezpieczeństwo na drodze,
bezpieczeństwo nad wodą oraz bezpieczeństwo cyfrowe. Uczniowie klasy VIII na lekcji WOS obejrzeli
film profilaktyczny pt.” Stop cyberprzemocy”, w którym promowano zasady higieny korzystania z sieci,
ochrony prywatności, walki z cyberprzemocą. Uczniowie klas IV-VII na lekcjach plastyki przygotowali
plakaty edukacyjne z wartością merytoryczną, które wyeksponowano na górnym korytarzu. Na
tablicach widnieją gazetki poruszające kwestię bezpieczeństwa w różnych aspektach życia.
Uczniowie ZWP, OP i klasy I-V uczestniczyły w owocnym spotkaniu profilaktycznym, które
poprowadzili przedstawiciele posterunku w gm. Szypliszki. Sierżant sztabowy Paweł Markowski oraz
policjant Szlupczyński edukowali uczniów w zakresie wchodzących w życie nowych przepisów ruchu
drogowego dla osób poruszających się rowerami, rowerami elektrycznymi, hulajnogami elektrycznymi
oraz urządzeniami transportu osobistego (UTO). Kluczową zmianą, na którą zwracali szczególną
uwagę, jest wprowadzenie obowiązku jazdy w kasku ochronnym dla osób do 16. roku życia.
Uczniowie otrzymali odblaskowe opaski oraz broszurkę informacyjną nt bezpieczeństwa nad wodą.
Podczas spotkania z klas VI-VIII, pani Urszula Bujkowska z SSE w Suwałkach, zrealizowała
program edukacyjno-interwencyjny pod nazwą: „Mam wybór… wybieram rozsądek”. Jego głównym
celem jest poszerzenie wiedzy w zakresie zagrożeń związanych z używaniem środków
psychoaktywnych oraz zapobieganie i zwalczanie zjawiska demoralizacji w środowisku dzieci i
młodzieży.
Pokładamy nadzieję, iż systematyczna profilaktyka chroni dzieci i młodzież przed ewentualnymi
zagrożeniami, a zbliżający się okres letni to czas odpoczynku, w którym Uczniowie i Uczennice
zadbają o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych.

Pedagog szkolna Edyta Sawicka

FOTO


Sukcesy naszych uczniów

Szczegóły
Autor: Julita Koniecko
Utworzono: 22 czerwiec 2026

Dnia 22 czerwca odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody oraz dyplomy dla laureatów konkursów.

Z wielką radością informujemy, że w międzynarodowym konkursie z języka angielskiego 'The Big Challenge' pierwsze miejsce zdobyła Nikola Makarewicz z klasy V, drugie miejsce Piotr Radzewicz z klasy V a miejsce trzecie zdobyła Sandra Garniewska z klasy V.

Dyplom Srebrnego Kangura w międzynarodowym konkursie 'Kangur Językowy' otrzymała Patrycja Łukaszewicz z klasy VI.

W ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego 'Olimpus' sesja wiosenna nagrodzenie zostali laureaci: Lena Butkiewicz z klasy VII, Marcel Szczerbicz z klasy VII oraz Patrycja Łukaszewicz z klasy VI.

Laureaci ogólnopolskiego konkursu 'Orzeł Matematyczny' to: Jan Gościński kl.IV, Kacper Ślużyński kl.IV, Piotr Radzewicz kl.V, Marcel Szczerbicz kl.VII oraz Sebastian Kosa kl.VII. Marcel Szczerbicz z klasy VII uzyskał również wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym 'Kangur'.

Maja Ziemiacka z klasy IV zdobyła III miejsce i została laureatem w XV edycji konkursu 'Niepełnosprawni są wśród nas' a Kacper Ślużyński z klasy IV uzyskał w tym samym konkursie wyróżnienie. Maria Leszczyńska z klasy VII uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym 'Jesteśmy różni, ale równi'.

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w w/w konkursach serdecznie dziękujemy a laureatom składamy gratulacje! Jesteśmy z Was dumni! A w kolejnym roku szkolnym również zachęcamy do udziału w konkursach.

FOTO


 

Klasa 6 na trasie z Kaletnika do Wigier

Szczegóły
Autor: JG
Utworzono: 18 czerwiec 2026

W czwartek uczniowie klasy 6 zamienili szkolne ławki na rowerowe siodełka i wyruszyli na wyjątkową wyprawę. Cel? Jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym regionie – malownicze Wigry.

 Kiedy rano ruszaliśmy spod szkoły w Kaletniku, niebo było prawie bezchmurne, a lekkie rzeźwiące powietrze idealnie sprzyjało rowerowym zmaganiom.  

Głównym punktem naszej wyprawy było dotarcie do zabytkowego Klasztoru Kamedułów w Wigrach. Ta architektoniczna perełka, królująca nad jeziorem, zrobiła na szóstoklasistach ogromne wrażenie.

Podczas krótkiego zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć barokowy kościół, podziemia, tajemnicze eremy (domki, w których dawniej w ciszy żyli mnisi) oraz wejść na wieżę zegarową, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Dowiedzieliśmy się również, że w tym niezwykłym miejscu gościł niegdyś sam papież Jan Paweł II!

Po przerwie na śniadanie i lody  przyszedł czas na powrót. Choć w nogach czuć było przejechane kilometry, satysfakcja z pokonania trasy wygrała ze zmęczeniem.

Wyprawa do Wigier była nie tylko świetną lekcją historii i przyrody w terenie, ale też dowodem na to, że aktywny wypoczynek to najlepszy sposób na integrację. Cieszymy się  że bezpiecznie przejechaliśmy  przez ten piękny szlak.

Gdzie jedziemy następnym razem?  

FOTO


 

 

  • Matematyka To Praktyka
  • Potyczki z Królową Nauk
  • Propozycja kolonii dla dzieci szkolnych
  • Biwak klasy 4
  • Kolonie dla dzieci nad morzem
  • Tak Świętowaliśmy Dzień Dziecka! 🎉
  • DIECEZJALNY JUBILEUSZ MŁODZIEŻY
  • WYJAZD NA BASEN
  • Dzień Mamy i Taty w przedszkolu
  • STATIO KONGRESU EUCHARYSTYCZNEGO W STUDZIENICZNEJ

Strona 1 z 102

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10