Wesołowo

Przydrożne krzyże uważane są za jeden z ciekawszych przykładów polskiej sztuki ludowej. Taki krzyż znajduje się również w mojej wsi. Został wybudowany w latach 40. ubiegłego wieku. Jest on pamiątką wsi Wesołowo. Krzyż jest metalowy, a jego podstawa kamienna. Można go ujrzeć jadąc drogą. Stoi on na łące państwa Zdanowiczów. W roku 2012 krzyż odnowiono.

Tekst i fotografie:

Patryk Pieczulis

2014

• Strona główna • Bilwinowo • Boksze • Deksznie • Dębowo • Głęboki Rów • Grauże • Grauże Stare • Kaletnik • Klonorejść • Linówek • Łowocie • Piotrowa Dąbrowa • Polule • Wesolowo • Węgielnia •